poniedziałek, 5 stycznia 2015

Zainwestuj w swoje zdrowie.

Współczesny świat narzuca nam szalone  tempo życia.
Nadmiar obowiązków, pośpiech, stres, nie przestrzeganie diety, brak odpoczynku sprawia, że czujemy się zmęczeni i sfrustrowani. Dzisiejsza codzienność wymaga od nas zwiększonej aktywności i mobilizacji .
Warto zmienić swoje nawyki i zainwestować w swoje zdrowie i samopoczucie.

Równowaga życiowa,wyznaczanie priorytetów, znalezienie czasu dla siebie i rodziny,  sprzyja regeneracji organizmu, równoważy aktywność układu nerwowego i pozwala odzyskać energię, koncentrację i siły witalne.
Równowagi życiowej nie osiągniemy bez mądrych nawyków żywieniowych. Światowa  Organizacja Zdrowia podaje, że70%  chorób ma źródło w złej diecie.
Zróżnicowana i dobrze zbilansowana dieta,wspiera zdrowie na co dzień i jest najlepszą inwestycją na przyszłość.
By organizm dobrze funkcjonował należy dostarczyć odpowiednie ilości   wartościowych składników odżywczych,witamin i minerałów. Liczne badania potwierdzają,że dobrze zbilansowana i zróżnicowana dieta roślinna bogata w warzywa,owoce,orzechy i ziarna wskazana jest przede wszystkim w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.
Wiadomo,że ruch  i aktywność fizyczna zwłaszcza na świeżym powietrzu zastąpi wiele leków.
Wysiłek fizyczny pozwoli zachować zdrowie na długie lata i utrzymuje nasz organizm  w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.
Ważna jest dyscyplina i konsekwencja w aktywności fizycznej, różnorodne ćwiczenia i regularność niezależnie od pory roku.
Wystarczy zainwestować codziennie ok. 30minut  na szybki marsz, pływanie, jazdę na rowerze, aerobik czy inny  ulubiony sport, by zauważyć pozytywne skutki w organizmie.
Ważnym czynnikiem w utrzymaniu równowagi życiowej jest  odpoczynek, sen i chwila relaksu, które sprawią,że staniemy się mniej podatni na stres i wypalenie zawodowe.
Szczepionką dla naszego układu odpornościowego jest śmiech.
 Współczesna wiedza i  medycyna  sprzyja ludziom, którzy chcą mądrze zadbać o siebie, swoje zdrowie,dobre samopoczucie i radość życia.

Podejmując Noworoczne postanowienia warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia i w razie potrzeby podjąć prozdrowotne decyzje będące najlepszą inwestycją w naszą przyszłość.
Tego nikt za Ciebie nie zrobi!


5 komentarzy:

Dorotka366 pisze...

Nie jest łatwo utrzymać zdrowy tryb życia w dzisiejszych czasach. Produkty oferowane w sklepach - tych jak Biedronka, Lidl, Lewiatan czy zwykłe spożywczaki chyba nie do końca są bombą witaminową dla organizmu. Musiałabym robić zakupy np. w Almie, gdzie produkty nie należą do najtańszych. Czy zaufać witaminom? Sama nie wiem....

Madzia88 pisze...

Dobrze powiedziane! Zdrowie w życiu jest najważniejsze i trzeba o nie dbać każdego dnia!

margeta pisze...

Ale to my jako konsumenci powinniśmy zwracać uwagę jakie produkty i gdzie kupujemy. Wybierajmy produkty jak najmniej przetworzone, bez konserwantów,polepszaczy i barwników.
Czytajmy dokładnie etykiety, zwracając uwagę na skład.
A warzywa ? te produkowane przemysłowo mają mało witamin i mikroelementów.
Jeżeli nie mamy działki to może zadbajmy choć o zielony parapet.
Pamiętajmy też o kiełkach.

Piotr pisze...

@Dorotka366 w większości wypadków produkty droższe oznaczają wyższą jakość produktów. W przypadku żywności najczęściej przekłada się to na mniejszą lub całkowity brak "chemii" używanej do jej produkcji (sztuczne nawozy, środki ochrony roślin - herbicydy i pestycydy) oraz większą ilość witamin spowodowaną choćby innymi standardami transportu. To samo dotyczy witamin czy zestawów minerałów, które możemy kupić np w aptece. Nie zawsze produkt, który zawiera więcej wit. C, dostarczy jej więcej naszemu organizmowi. Ma na to wpływ przyswajalność zarówno poszczególnych związków (dotyczy to głównie minerałów i ich soli) jak i formy w jakiej są one dostępne. Np. formy izotoniczne (płynne) suplementów wchłaniają się szybciej niż ich wersje tabletkowe. Warto więc również przy uzupełnianiu naszej diety produktami witaminowymi postawić na te wysokiej jakości, choć oczywiście nieco droższe ;)

Lampy Bioptron pisze...

Mogę szczerze polecić coś co skutecznie zapobiega wszelkim problemom zdrowotnym (bo przecież lepiej zapobiegać niż leczyć, nie? ;). Od kiedy stosuję lampy Bioptron do naświetlań i koloroterapii, zauważyłam że kupuję o wiele mniej zbędnych kosmetyków, nie mówiąc już o lekach. Te lampy mają tyle zastosowań, że trudno było mi uwierzyć. Spróbujcie bo naprawdę warto – dla zdrowia i dla oszczędności! Monika

Pozdrawiam, Monika